Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • Aktualności

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

  • SZKOLENIE - LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH 07.06.2018R.

    2018.04.19

    LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKA 07.06.2018 r.

     

    MIEJSCE SZKOLENIA: Warszawa, ul. Podwale 11 lok.121

    GODZINY SZKOLENIA: 10.00 – 16.00

    PROWADZĄCY SZKOLENIE:  dr Sebastian Sadowski – radca prawny

     

    PROGRAM SZKOLENIA:

    1. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku OC.
    2. Procedura zgłaszania szkody.
    3. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
    4. Prawo do odszkodowania za ubytek wartości handlowej pojazdu.
    5. Czy w przypadku szkody z OC dopuszczalne jest potrącenie za amortyzację?
    6. Części oryginalne czy zamienniki?
    7. Samochód zastępczy na czas naprawy.
    8. Likwidacja szkody z OC z perspektywy serwisu.
    9. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku AC.
    10. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
    11. Terminy wypłat odszkodowania przez ubezpieczyciela – OC i AC.
    12. Odbiór odszkodowania od ubezpieczyciela przez serwis – upoważnienie a cesja.
    13. Reprezentacja osób prawnych i ich obsługa przy likwidacji szkód komunikacyjnych, w tym tryb leasingu, tryb przewłaszczenia na zabezpieczenie – sp. z o.o.,  sp. akcyjne itp.
    14. Sytuacja uprawnionego oraz warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia  kwoty odszkodowania.
    15. Sytuacja warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia kwoty odszkodowania.
    16. Zmiana ustawy o prawach konsumenta – nowe obowiązki dla warsztatu– zasady reklamacji i rękojmi na usługi i części zamienne.
    17. Spór sądowy z ubezpieczycielem – typowe problemy.
    18. Orzecznictwo sądów w sprawach ubezpieczeniowych – wybór.
    19. Podstawowe zasady procesu cywilnego przed Sądem Powszechnym w sprawach roszczeń ze szkód komunikacyjnych – po ostatniej nowelizacji prawa cywilnego oraz procedury cywilnej.

     

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    2018.04.12

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    2018.04.12

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    2018.04.12

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • „Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”. Projekt realizowany w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic)

    2018.04.12
  • Zapraszamy serdecznie na wernisaż i na wystawę „90. Urodziny warszawskiego ZOO”. Naprawdę warto zabrać dzieci! Wernisaż 17 kwietnia o godzinie 18:00, wystawa do 16 września. Muzeum Warszawskiej Pragi.

    2018.04.12
  • Kongresu - XXXVIII Zjazd Delegatów Izby

    2018.03.22
    Kongresu - XXXVIII Zjazd Delegatów Izby
  • Szkolenia z rzemieślnikami – ramiarzem i kaletnikami. Nabór trwa do 26 marca oraz 3 kwietnia!

    2018.03.21
    Szkolenia z rzemieślnikami – ramiarzem i kaletnikami. Nabór trwa do 26 marca oraz 3 kwietnia!
  • Konkurs Innowator Mazowsza to już 10 lat na Mazowszu.

    2018.03.20
    Konkurs Innowator Mazowsza to już 10 lat na Mazowszu.
  • Droga Krzyżowa 30.03.2018r. godz. 19:30

    2018.03.20
    Droga Krzyżowa 30.03.2018r. godz. 19:30

Stronicowanie

Kalendarium

«kwiecień 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 00-04 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.