Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

Treść strony

ZJAZD DELEGATÓW – KONGRES

 

Zjazd Delegatów Izby jest najwyższym organem Izby. Delegatami na Zjazd są wybrani członkowie organizacji zrzeszonych w Izbie. Do właściwości Zjazdu należy m.in.: uchwalanie statutu i jego zmian, wybieranie i odwoływanie Prezesa Izby, członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego, wybór delegatów na Kongres Rzemiosła Polskiego a także uchwalanie rocznego planu działalności i planu finansowego Izby, rozpatrywanie sprawozdań z ich wykonanania, udzielania absolutorium Prezesowi i członkom Zarządu, rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu, ustalanie zasad naliczania składek na wykonanie zadań Izby.

Zjazd zwoływany jest każdego roku. Zjazd o charakterze sprawozdawczo-wyborczym przyjmuje nazwę KONGRES i zwoływany jest  co cztery lata.

 


 

ZARZĄD MAZOWIECKIEJ IZBY

Zarząd kieruje bezpośrednio działalnością Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w zakresie określonym w statucie Izby, a także organizuje wykonanie zadań Izby poprzez podejmowanie wszelkich czynności nie zastrzeżonych w ustawie o rzemiośle oraz statucie, które należą do właściwości innych organów Izby Zarząd składa się z 8 osób: Prezesa Zarządu Izby, trzech Vice Prezesów oraz członków Zarządu. 

Biuro Zarządu

Sekretariat: (22) 838-16-10, fax. (22) 838-35-53

 


 

 

KOMISJA REWIZYJNA

 

Komisja Rewizyjna składa się z 5 osób: Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Vice Przewodniczącego oraz trzech członków Komisji. Do zakresu działania Komisji Rewizyjnej należy m.in.: kontrola realizowanych przez Zarząd uchwal Zjazdu, kontrola działalności Izby, a w szczególności okresowe badanie dokumentów finansowych, bilansów rocznych, wykonywanych zadań statutowych, składanie sprawozdań z działalności Komisji oraz sprawozdań finansowych na Zjazd Delegatów. Kadencja członków Komisji Rewizyjnej trwa 4 lata.

 

Członkowie Komisji Rewizyjnej Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości:

 1. Marek Drzażdżyński
 2. Bogdan Krawczyk
 3. Stefan Marciniak
 4. Edmund Osmański
 5. Zygmunt Wypych


ODWOŁAWCZY  SĄD RZEMIEŚLNICZY

Odwoławczy Sąd Rzemieślniczy składa się z 7 członków wybranych przez Zjazd Delegatów. Kadencja członków Sądu trwa 4 lata.

Odwoławczy Sąd Rzemieślniczy zajmuje się rozpatrywaniem odwołań od orzeczeń i postanowień sądów cechowych.

    

Członkowie Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości:

 1. Stanisław Chodyna
 2. Grzegorz Dziedzic
 3. Zenon Łukaszuk
 4. Jaga Rey
 5. Piotr Smażyński
 6. Ryszard Terlikowski
 7. Krzysztof  Witowski

Kalendarium

«sierpień 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.