Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

Treść strony

 

 

Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest przedsięwzięciem mającym na celu wymianę doświadczeń i wypracowanie wspólnych stanowisk środowisk reprezentujących rzemiosło, handel i drobny przemysł.

Jest doroczną konferencją lobbyingowo-informacyjną, w której uczestniczą: prywatni przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji samorządu gospodarczego, instytucji wspierających sektor msp, a także reprezentanci władz wojewódzkich, Rządu i Parlamentu.

Patronat honorowy nad Forum obejmuje każdorazowo przedstawiciel jednego z najwyższych urzędów państwowych: Prezydent, Premier, Minister.

Głównym organizatorem Forum jest Fundacja Małych i Średnich Przedsiebiorstw. Wśród współorganizatorów (instytucji wchodzących w skład Rady Programowej) znajdują się: Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Rzemiosła Polskiego, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Ogólnopolski Konwent Wojewódzkich Sejmików Samorządu Gospodarczego.

Rada Programowa Forum określa główne kierunki konferencji, przygotowuje program merytoryczny przebiegu konferencji oraz Stanowisko Forum. Jest to dokument zawierający propozycje rozwiązań i postulatów w zakresie tematyki Forum w stosunku do instytucji i organów władzy państwowej odpowiedzialnej za promocję sektora msp oraz za kształtowanie polityki w stosunku do msp.

Bardzo ważną część Forum stanowi trwająca w kuluarach prezentacja na stoiskach promocyjnych ofert banków, instytucji leasingowych, ubezpieczeniowych oraz innych okołobiznesowych. Podczas spotkania dostępne są stoiska instruktażowo – informacyjne dotyczące m.in. programów pomocowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Integralną częścią każdego Forum jest konkursu „Lider Przedsiębiorczości Roku”. W ramach promocji małej i średniej przedsiębiorczości laureatom konkursu przyznawane są tytułu i statuetki. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie wyróżnień odbywa się na uroczystej Gali Liderów w trakcie Forum.

Tematy Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego corocznie dobierane są zgodnie z  aktualnym zapotrzebowaniem środowiska małej i średniej przedsiębiorczości.

 

 

Motta dotychczasowych Forum to:

 

I Forum - „Kierunki najwyższych przedsięwzięć promujących rozwój małej i średniej przedsiębiorczości”

II Forum - „Transfer nowoczesnych technik i technologii na rzecz msp”

III Forum - „Przekształcenia własnościowe a rozwój rzemiosła, handlu i drobnego przemysłu”

IV Forum - „Samorząd terytorialny na rzecz rozwoju msp”

V Forum - „Zasilanie finansowe małych i średnich przedsiębiorstw”

VI Forum - „Zagrożenia i szanse. Konkurencyjność polskich małych i średnich przedsiębiorstw w procesie integracji z Unią Europejską”

VII Forum - „Małe i średnie przedsiębiorstwa a rozwój regionalny kraju w perspektywie integracji z Unią Europejską”

VIII Forum - „Małe i średnie przedsiębiorstwa a nowa ekonomia – e-biznes, informacja, innowacja, internet”

IX Forum - „Sytuacja polskiego przedsiębiorcy w Unii Europejskiej

X Forum – „Małe i średnie przedsiębiorstwa w drodze do Unii Europejskiej”

Kalendarium

«kwiecień 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 00-04 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.