Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Zakładki z aktualnościami

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  • ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

    W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

    Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

     

    Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

    1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
    2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
    3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
    4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
    5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
    6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
    7. w Warszawie.
    8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

     

     

    Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

    Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

    I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

    II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

    III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

    Osoby wyróżnione:

    • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
    • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
    • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

    Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

    I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

    II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

    III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

    Osoba wyróżniona:

    • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

    Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

    I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

    III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

    Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

     

    Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

    Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Aktualności

2018.04.19    SZKOLENIE - LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH 07.06.2018R.

LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKA 07.06.2018 r.

 

MIEJSCE SZKOLENIA: Warszawa, ul. Podwale 11 lok.121

GODZINY SZKOLENIA: 10.00 – 16.00

PROWADZĄCY SZKOLENIE:  dr Sebastian Sadowski – radca prawny

 

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku OC.
  2. Procedura zgłaszania szkody.
  3. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
  4. Prawo do odszkodowania za ubytek wartości handlowej pojazdu.
  5. Czy w przypadku szkody z OC dopuszczalne jest potrącenie za amortyzację?
  6. Części oryginalne czy zamienniki?
  7. Samochód zastępczy na czas naprawy.
  8. Likwidacja szkody z OC z perspektywy serwisu.
  9. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku AC.
  10. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
  11. Terminy wypłat odszkodowania przez ubezpieczyciela – OC i AC.
  12. Odbiór odszkodowania od ubezpieczyciela przez serwis – upoważnienie a cesja.
  13. Reprezentacja osób prawnych i ich obsługa przy likwidacji szkód komunikacyjnych, w tym tryb leasingu, tryb przewłaszczenia na zabezpieczenie – sp. z o.o.,  sp. akcyjne itp.
  14. Sytuacja uprawnionego oraz warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia  kwoty odszkodowania.
  15. Sytuacja warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia kwoty odszkodowania.
  16. Zmiana ustawy o prawach konsumenta – nowe obowiązki dla warsztatu– zasady reklamacji i rękojmi na usługi i części zamienne.
  17. Spór sądowy z ubezpieczycielem – typowe problemy.
  18. Orzecznictwo sądów w sprawach ubezpieczeniowych – wybór.
  19. Podstawowe zasady procesu cywilnego przed Sądem Powszechnym w sprawach roszczeń ze szkód komunikacyjnych – po ostatniej nowelizacji prawa cywilnego oraz procedury cywilnej.

 

2018.04.12    ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

 

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

  1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
  2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
  3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
  4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
  5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
  6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
  7. w Warszawie.
  8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

 

 

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

Osoby wyróżnione:

  • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
  • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
  • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

Osoba wyróżniona:

  • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

2018.04.12    ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

 

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

  1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
  2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
  3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
  4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
  5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
  6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
  7. w Warszawie.
  8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

 

 

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

Osoby wyróżnione:

  • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
  • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
  • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

Osoba wyróżniona:

  • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

2018.04.12    ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

 

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

  1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
  2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
  3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
  4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
  5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
  6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
  7. w Warszawie.
  8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

 

 

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

Osoby wyróżnione:

  • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
  • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
  • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

Osoba wyróżniona:

  • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

2018.04.12    „Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”. Projekt realizowany w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic)

2018.04.12    Zapraszamy serdecznie na wernisaż i na wystawę „90. Urodziny warszawskiego ZOO”. Naprawdę warto zabrać dzieci! Wernisaż 17 kwietnia o godzinie 18:00, wystawa do 16 września. Muzeum Warszawskiej Pragi.

2018.03.22    Kongresu - XXXVIII Zjazd Delegatów Izby

Kongresu - XXXVIII Zjazd Delegatów Izby

Treść strony

POZNAJ I ROZWIŃ POTENCJAŁ PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY!

POZNAJ I ROZWIŃ POTENCJAŁ PRACOWNIKÓW SWOJEJ FIRMY!

„Zarządzanie kompetencjami w MSP”

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA BEZPŁATNE SZKOLENIA!

 

Skorzystaj z szeregu możliwości, które niesie za sobą zarządzanie oparte na kompetencjach i za darmo posiądź bezcenną wiedzę, 
która przełoży się bezpośrednio na rozwój Twojego przedsiębiorstwa!

 

Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza Państwa do udziału w usłudze szkoleniowo-doradczej z zakresu zarządzania kompetencjami w MŚP realizowanej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Zarządzanie kompetencjami w MSP”.

Usługa dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej jest całkowicie bezpłatna.

Rekrutacja do 18 czerwca 2014 roku.

 

Przystępując do Usługi Państwa firma otrzymuje bezpłatną analizę i badanie kompetencji pracowników firmy, pakiet doradztwa oraz analizę szkoleń, dzięki którym kadra zarządzająca oraz kadra HR:

  • zdobędzie wiedzę o tym jak zarządzać kompetencjami w przedsiębiorstwie;
  • pozna poziom kompetencji - talenty, słabe i mocne strony swojego zespołu;
  • wyznaczy ścieżki rozwoju pracownikom.

Dla firmy wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania kompetencjami oznacza:

  • lepszą efektywność i jakość zarządzania;
  • podniesienie wydajności pracy i satysfakcji pracowników;
  • zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku;
  • wzrost w zakresie wyników finansowych.

Udział w usłudze jest w 100% dofinansowany w ramach pomocy de minimis.

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, tel. 22 838 32 17 wew. 160, e-mail: szkolenia@mirip.org.pl; malgorzata.stodulna@mirip.org.pl, monika.malesa@mirip.org.pl

ZAPROSZENIE

 

9 maja 2014 r. w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu 85-lecia Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie i 80-lecia Związku Izb Rzemieślniczych, Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe.
Odznaczeni zostali:
za wybitne zasługi w dziedzinie ortopedii, za działalność społeczną i zawodową na rzecz osób niepełnosprawnych
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Jerzy OMIOTEK
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła w Polsce
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Roman KANTORSKI
Pan Jerzy ŁĘCZYCKI
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Edward POŁASKI
Prezydent wręczył także 11 Medali Złotych za Długoletnią Służbę, które otrzymali:
Pan Edward Bębnowicz
Pan Marek Butrym 
Pan Ireneusz Fertner 
Pan Antoni Januszewski
Pan Waldemar Mrówczyński
Pan Zenon Nojszewski
Pan Eustachy Schubert
Pan Zdzisław Siwiński
Pan Józef Temporowski
Pan Tadeusz Wieczorkowski
Pan Sławomir Zalewski
Osoby uhonorowane najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym „Szablą Kilińskiego”
Pan Jerzy Przeździak 
Pan Stefan Damentka

 

"ZASŁUŻONY DLA WARSZAWY"

W dniu 16.04.2014 r. Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiebiorczości Pan Edward Tomasz Połaski odebrał przyznane przez Radę M.St. Warszawy  wyróżnienie "Zasłużony dla Warszawy".

Sala konferencyjna 182 m 2 do wynajęcia

Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie dysponuje salą konferencyjną o powierzchni 182 m kw, usytuowaną w siedzibie Izby, przy ul. Smoczej 27.

Sala konferencyjna jest dostosowana do organizacji konferencji, seminariów, spotkań. Posiada 160 miejsc siedzących. Istnieje możliwość podziału sali na dwie mniejsze części. Wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający: KENWOOD.

Dodatkowe wyposażenie sali konferencyjnej to: rzutnik, ekran stały i przenośny, tablice suchościeralne.

Izba zapewnia wynajmującemu:
zaplecze kuchenne o powierzchni: 5 m kw:
Pomieszczenie kuchenne wyposażone jest w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, kuchenka gazowa, mikrofalówka) oraz akcesoria kuchenne (czajniki bezprzewodowe, sztućce, zastawy kuchenne i stołowe itp.).zaplecze sanitarne
zaplecze techniczne :szatnia
sprzęt nagłaśniający

Istnieje możliwość skorzystania przez wynajmującego za dodatkową opłatą z obsługi recepcyjnej oraz catering-u.

W sprawie wynajmu sali konferencyjnej prosimy o kontakt z:

Jacek Kokot
Z-ca dyrektora

Tel. (22) 838-32-17 wew. 104, fax.(22) 838-35-53
e-mail: administracja@mirip.org.pl

 

Złoty Krzyż Zasługi dla Prof. Wolfganga Schulhoffa!

W dniu 8 lipca, o godzinie 13:00, w Pałacu Prezydenckim, Prezes Izby Rzemiosła w Düsseldorfie, Niemcy, prof. Wolfgang Schulhoff, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wieloletni wkład w rozwój polsko – niemieckiej przedsiębiorczości w dziedzinie rzemiosła i usług. Odznaczenie wręczył  Szef Kancelarii Prezydenta RP, Jacek Michałowski.

Inicjatorem wydarzenia oraz od ponad 30 lat partnerem Izby Rzemiosła Düsseldorf ze strony Polskiej jest Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie. Wspiera ona małą i średnią przedsiębiorczość, w tym rzemiosło; organizuje wydarzenia propagujące sektor MŚP; jest ciałem doradczym ze strony środowisk biznesowych; realizuje projekty na polu międzynarodowym.

Profesor Wolfgang Schulhoff przyczynił się do rozwoju polskiego sektora MŚP, w tym dla rzemiosła.  W roku 1979 nawiązał współpracę z Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości (MIRiP) w Warszawie. Wiedza w zakresie funkcjonowania organizacji, którą przekazywał polskiemu partnerowi, sprawiła, że rozwój MIRiP nabrał dynamiki. W ten sposób Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości stała się centrum doradczym dla małych i średnich przedsiębiorstw, a tym samym dla rzemieślników. Ważnym obszarem współpracy było i jest korzystanie z doświadczenia i kompetencji w przeprowadzaniu egzaminów zawodowych, czeladniczych, mistrzowskich ze strony niemieckiej. Profesor Schulhoff dzięki własnej, wieloletniej pracy dostrzega potencjał i zagrożenia dla rozwoju sektora MŚP w Europie. Wkłada nieustannie wysiłek, by podkreślać siłę MŚP.

  • data: 2013-07-08

Zdjęcia: Ireneusz Fertner

Izba nawiązała współpracę z kolejną uczelnią !

W dniu 05 kwietnia kierownictwo Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości spotkało się z przedstawicielami Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego. Jego działalność jest szczególnie bliska rzemiosłu, ponieważ wspiera tzw. ambitne formy przedsiębiorczości – działania, które nie muszą odznaczać się innowacyjnością, ale które nastawione są na rozwój firmy. Badania ekspertów skupionych wokół Centrum Przedsiębiorczości ALK to cenne źródło wiedzy także dla organizacji zrzeszonych w MIRiP.

Obydwa podmioty są żywo zainteresowane współpracą, która skupi się na wspólnej realizacji projektów, wymianie know-how czy prowadzeniu wspólnych badań, dotyczących małej i średniej przedsiębiorczości. Spotkanie zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego obustronną wolę partnerskiego działania już w najbliższej przyszłości.
 

Oświadczenie

W związku z pytaniami środowiska rzemieślniczego odnośnie współpracy z Fundacją Promocji Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oświadcza, że nie bierze udziału w żadnym projekcie realizowanym z wyżej wymienioną Fundacją.

Jednocześnie informujemy, że żadna, utworzona przez nas spółka nie podpisała  umów ani innych dokumentów deklarujących współpracę  z Fundacją Promocji Przedsiębiorczości w jakimkolwiek zakresie, w tym także, w zakresie realizacji projektu przewidującego wsparcie finansowe i rzeczowe powiatowych oraz gminnych struktur rzemiosła. Izba nie udzieliła również żadnych rekomendacji dla realizacji tego projektu.

W związku z powyższym, zwracamy uwagę na potrzebę zachowania szczególnej ostrożności i należytej staranności przy zawieraniu ewentualnych umów.

Kalendarium

«maj 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 00-04 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.