Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Zakładki z aktualnościami

  • INBETS  BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

    INBETS BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

    Izba  jest partnerem, Liderem projektu jest Baltic Sea Academy z Hamburga. Założenia projektu są poświęcone problemowi sukcesji w środowisku MSP, a działania projektowe skupiają się na wzmocnieniu i wypracowaniu innowacyjnych modeli transferów biznesowych w MSP. Wypracowane narzędzia mają ułatwić przenoszenie działalności w środowisku MSP, zapewniających ich powszechną dostępność i wdrażanie w przedsiębiorstwach. Projekt realizowany w ramach programu:  Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic). Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

    Wartość całkowita projektu: 2.464.270,00 EURO.
    Wartość dofinansowania w ramach projektu dla Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: 117.351 EURO

  • Innowacyjne kursy

    RPO WM Poddziałanie 10.3.4. projekt pt. - „Innowacyjne kursy krawiectwa miarowego od tradycyjnej technologii po miarową konstrukcję w systemie CAD/CAM szansą na wejście w szeregi kadr europejskich projektantów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego na lata 2014-2020. Izba jako partner w projekcie ma za zadanie przeprowadzić 8 sesji egzaminacyjnych czeladniczych dla 80 osób.

    Całkowita wartość projektu: 1 362 672,00 PLN.

    Okres realizacji projektu: 1 kwietnia 2017 r. – 31 marca 2019 r.

     

     

  • RPO WM 10.3.1 – projekt pt. „Kuźnia Zawodowców”.

    Izba jest Liderem tego projektu. Partnerzy – Gamma i miasto Ostrołęka. Całkowita wartość Projektu wynosi 1 989 311,68 PLN. Celem głównym projektu Kuźnia Zawodowców jest poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego w Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrołęce - CKP zgodnie z potrzebami przeobrażającego się rynku pracy i wyzwaniami gospodarki opartej na wiedzy poprzez wyposażenie zawodowych pracowni w sprzęt i materiały dydaktyczne, doskonalenie kompetencji 15 nauczycieli zawodowych oraz działania na rzecz zwiększenia zdolności do zatrudnienia 180 uczniów realizowane we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym szkoły.

    Okres realizacji projektu 01.02.2018 - 31.08.2020.

  • RPO WM 10.3.1 – projekt pt. „Zawodowy pakiet startowy”.

    Izba jest Liderem tego projektu. Partnerzy – Gamma i miasto Ostrołęka. Całkowita wartość Projektu wynosi 2 067 813,00 PLN. Celem głównym projektu jest poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego w Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce zgodnie z potrzebami przeobrażającego się rynku pracy i wyzwaniami gospodarki opartej na wiedzy poprzez wyposażenie zawodowych pracowni w sprzęt i materiały dydaktyczne, doskonalenie kompetencji 8 nauczycieli zawodowych oraz działania na rzecz zwiększenia zdolności do zatrudnienia 190 uczniów realizowane we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym szkoły.

    Okres realizacji projektu  01.09.2018 - 31.08.2021.

Aktualności

2018.05.18    Konkurs do 30 maja 2018 na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju

Konkurs do 30 maja 2018 na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju
Masz innowacyjną technologię lub produkt, które wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju i chcesz wypromować je na EXPO 2020? Zgłoś się do naszego konkursu!

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, jako instytucja odpowiedzialna za przygotowanie obecności Polski na Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju, ogłasza konkurs na technologie lub produkty, które mogą zostać wykorzystane do tworzenia treści ekspozycji oraz budowy pawilonu Polski.

Na podstawie Państwa zgłoszeń opracujemy listę referencyjną, która będzie załącznikiem do dokumentacji konkursu architektonicznego. Jego celem, natomiast, jest opracowanie koncepcji architektonicznej i tematycznej ekspozycji wewnętrznej oraz koncepcji ścieżki zwiedzania Pawilonu Polski na Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju.

Odpowiedzi na pytania dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie udziela Sekretarz Kapituły Konkursu: tel. (22) 334 98 55, marta.zielinska@paih.gov.pl.

Zapraszamy do udziału!

2018.04.30    Stanowisko Izby w sprawie Powszechnego Samorządu Gospodarczego

2018.04.26    Szkolenie z „RODO” w dniu 14 maja (poniedziałek) 2018 roku, w siedzibie Izby przy ulicy Smoczej 27

Szanowni Państwo,

 

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 maja (poniedziałek) 2018 roku,  w siedzibie Izby przy ulicy Smoczej 27, w sali konferencyjnej nr 101 odbędzie się szkolenie z „RODO”.

 

Program szkolenia:

 

  1. RODO, a ustawa o ochronie danych osobowych.
  2. Podstawowe pojęcia i ich stosowanie na gruncie RODO.
  3. Zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych.
  4. Realizacja obowiązku informacyjnego.
  5. Powołanie Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
  6. Odpowiedzialność za naruszenie przepisów.
  7. Warsztat praktyczny: polityka bezpieczeństwa , ocena ryzyka./ praca warsztatowa ok. 70 % czasu szkolenia na wzorach dokumentów, opracowywanie polityki bezpieczeństwa łącznie ze wszystkimi załącznikami, metodologia oceny ryzyka- łącznie z matrycą ryzyka/.

 

Czas szkolenia: 9:00 – 16:00.

 

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa.

 

Koszt szkolenia wynosi 200 zł netto/osoba.

 

Prosimy o zgłoszenie/potwierdzenie udziału w szkoleniu na adres e-mail: jacek.kokot@mirip.org.pl z podaniem: imienia, nazwiska, nr. tel. kontaktowego, nazwy organizacji w terminie do dnia 30 kwietnia (poniedziałek) 2018 r.

 

2018.04.26    Uroczysty Finał Konkrsu pn "Jakie znasz zawody?"

W dniu 25 kwietnia br. odbył się uroczysty Finał organizowanego przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości regionalnego konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Jakie znasz zawody?”. Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty.

Urząd Marszałkowski reprezentował Pan dyrektor Witold Prandota, Mazowieckie Kuratorium Oświaty reprezentowała Pani Anna Kowalska – Zastępca Dyrektora w wydziale Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego, a w imieniu Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Pana Jana Gogolewskiego gościliśmy Panią Jolantę Kossakowską – Dyrektora Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej

Laureaci etapu regionalnego konkursu przeszli do ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Laureaci Konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów. Laureaci otrzymywali: zegarki na rękę,  budziki, aparaty fotograficzne, boomboxy, hulajnogi, piłki, lampki na biurko, pulsometry, obrazy i zestaw do badmintona .

Uroczystość uświetnił występ artystyczny wykonany przez dzieci z Przedszkola 352 w Warszawie. W podziękowaniu Przedszkole otrzymało: dyplom, nowoczesny termometr bezdotykowy oraz zestaw do prac plastycznych.

Laureatom i wyróżnionym raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 

Dziękujemy za udział w finale konkursu przedstawicielom patronów, członkom komisji konkursowej, sponsorom, gościom, a przede wszystkim dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom.

 

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

SPONSORZY

  • Pracownia Zegarmistrzowska Naprawa i Konserwacja Zegarów Antycznych Marek Drzażdżyński
  • Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Wołominie
  • TECH-MED Technika Medyczna B. Wójcik Sp. J.
  • Autoryzowana Stacja Obsługi POŁASKI
  • Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych, Związkowi Pracodawców w m.st. Warszawy
  • Cech Rzemiosł Spożywczych w Warszawie
  • Cechowi Rzemiosł Różnych w Piasecznie
  • Cechowi Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego
  • Cechowi Wędliniarzy i Rzeźników w m.st. Warszawie
  • Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców w Raszynie
  • Cechowi Rzemiosł Różnych m.st. Warszawy
  • Polskiemu Cechowi Bioenergoterapeutów
  • Spółdzielni Rzemieślniczej OTWOCK w Otwocku
  • Spółdzielni Rzemieślniczej ZIELONKA w Zielonce
  • Powiatowemu Cechowi rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Legionowie
  • Rzemieślniczemu Domowi Towarowemu

 

 

 

2018.04.19    SZKOLENIE - LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH 07.06.2018R.

LIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKA 07.06.2018 r.

 

MIEJSCE SZKOLENIA: Warszawa, ul. Podwale 11 lok.121

GODZINY SZKOLENIA: 10.00 – 16.00

PROWADZĄCY SZKOLENIE:  dr Sebastian Sadowski – radca prawny

 

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku OC.
  2. Procedura zgłaszania szkody.
  3. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
  4. Prawo do odszkodowania za ubytek wartości handlowej pojazdu.
  5. Czy w przypadku szkody z OC dopuszczalne jest potrącenie za amortyzację?
  6. Części oryginalne czy zamienniki?
  7. Samochód zastępczy na czas naprawy.
  8. Likwidacja szkody z OC z perspektywy serwisu.
  9. Zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku AC.
  10. Kalkulacja szkody częściowej i całkowitej.
  11. Terminy wypłat odszkodowania przez ubezpieczyciela – OC i AC.
  12. Odbiór odszkodowania od ubezpieczyciela przez serwis – upoważnienie a cesja.
  13. Reprezentacja osób prawnych i ich obsługa przy likwidacji szkód komunikacyjnych, w tym tryb leasingu, tryb przewłaszczenia na zabezpieczenie – sp. z o.o.,  sp. akcyjne itp.
  14. Sytuacja uprawnionego oraz warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia  kwoty odszkodowania.
  15. Sytuacja warsztatu w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela lub zaniżenia kwoty odszkodowania.
  16. Zmiana ustawy o prawach konsumenta – nowe obowiązki dla warsztatu– zasady reklamacji i rękojmi na usługi i części zamienne.
  17. Spór sądowy z ubezpieczycielem – typowe problemy.
  18. Orzecznictwo sądów w sprawach ubezpieczeniowych – wybór.
  19. Podstawowe zasady procesu cywilnego przed Sądem Powszechnym w sprawach roszczeń ze szkód komunikacyjnych – po ostatniej nowelizacji prawa cywilnego oraz procedury cywilnej.

 

2018.04.12    ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

 

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

  1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
  2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
  3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
  4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
  5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
  6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
  7. w Warszawie.
  8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

 

 

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

Osoby wyróżnione:

  • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
  • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
  • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

Osoba wyróżniona:

  • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

2018.04.12    ZNAMY LAUREATÓW V REGIONALNEGO KONKURSU PN. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

W dniu 11 kwietnia 2018 komisja Regionalnego Konkursu pn. ” Jakie znasz zawody?” z ponad 300 praz z województwa Mazowieckiego wyłoniła tegorocznych laureatów.

Patronatu Honorowego udzieli nam Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

 

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

  1. Przewodniczący Komisji Konkursowej - Edward Tomasz Połaski - Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Warszawie.
  2. Wiceprzewodnicząca Komisji – Dorota Gromadzka – p.o. Dyrektora Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.
  3. Ekspert merytoryczny -  Dr Agnieszka Cieślikowska - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
  4. Ekspert merytoryczny – Dominika Piórczyńska - Wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
  5. Ekspert merytoryczny – Marek Drzażdżyński - Starszy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
  6. Ekspert merytoryczny - Ireneusz Fertner - Starszy Warszawskiego Cechu Fotografów
  7. w Warszawie.
  8. Sekretarz, koordynator konkursu – Katarzyna Czelejewska, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości  w Warszawie.

 

 

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów Konkursu oraz osoby wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce zajął – Sebastian Lesik -  Przedszkole 352, Warszawa,

II miejsce zajął – Szymon Orłowski - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.

III miejsce zajął – Jan Kwiek - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.

Osoby wyróżnione:

  • Paulina Brzozowska - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 102, Warszawa.,
  • Piotr Pędich - Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi nr 86, Warszawa.
  • Mikołaj Poboży – Przedszkole nr 348, Warszawa.

Uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła – Aleksandra Gwara - Szkoła Podstawowa nr. 157, Warszawa

II miejsce zajęła – Gabriela Kęsik - Szkoła Podstawowa nr 2 im Księcia Janusza, Góra Kalwaria

III miejsce zajął – Igor Kowalski Niepubliczna szkoła Podstawowa PRAXIS, Łąki

Osoba wyróżniona:

  • Martyna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3, Mława

Uczniowie uczęszczający z klas gimnazjalnych

I miejsce zajęła  - Zuzanna Sosnówka - Szkoła Podstawowa nr 340 oddział Gimnazjalny, Warszawa

II miejsce zajęła – Marta Grabowiecka – Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Sobolewie, odział Gimnazjalny, Sobolew

III miejsce zajął – Jan Jesień - Szkoła Podstawowa nr 376 oddział Gimnazjalny, Warszawa

Laureaci etapu regionalnego konkursu przechodzą to ogólnokrajowego etapu organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Fundację Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w Regionalnym

Finale Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Treść strony

DO WYNAJĘCIA Sala konferencyjna 182 m2 i powierzchnie biurowe

Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie dysponuje salą konferencyjną o powierzchni 182 m kw i powierzchniami biurowymi, usytuowanymi w siedzibie Izby, przy ul. Smoczej 27.

Sala konferencyjna jest dostosowana do organizacji konferencji, seminariów, spotkań. Posiada 160 miejsc siedzących. Istnieje możliwość podziału sali na dwie mniejsze części. Wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający: KENWOOD.

Dodatkowe wyposażenie sali konferencyjnej to: rzutnik, ekran stały i przenośny, tablice suchościeralne.

Izba zapewnia wynajmującemu:
zaplecze kuchenne o powierzchni: 5 m kw:
Pomieszczenie kuchenne wyposażone jest w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, kuchenka gazowa, mikrofalówka) oraz akcesoria kuchenne (czajniki bezprzewodowe, sztućce, zastawy kuchenne i stołowe itp.).zaplecze sanitarne
zaplecze techniczne :szatnia
sprzęt nagłaśniający

Istnieje możliwość skorzystania przez wynajmującego za dodatkową opłatą z obsługi recepcyjnej oraz catering-u.

W sprawie wynajmu sali konferencyjnej prosimy o kontakt z:

Jacek Kokot
Z-ca dyrektora

Tel. (22) 838-32-17 wew. 104, fax.(22) 838-35-53
e-mail: administracja@mirip.org.pl

 

Kalendarium

«czerwiec 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
1819dzień: 2021dzień: 222324
25dzień: 2627282930

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 00-04 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.