Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK

Treść strony

„Naruszenia praw z patentów”

  • -

11 grudnia br. Fundacja JWP Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk! organizuje w Warszawie warsztaty dla przedsiębiorców z sektora MŚP pt.: „Podróbki są groźne – naruszenia praw z patentów”. Szkolenie poprowadzi Iwona Płodzich- Hennig, rzecznik patentowy z Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, który doradzi jak chronić innowacyjne pomysły w przedsiębiorstwie, wskaże podobieństwa i różnice pomiędzy wynalazkiem a wzorem użytkowym oraz opowie w skrócie o procedurze zgłoszenia patentu. Problemy z naruszeniami praw z patentów zostaną pokazane za pomocą studium przypadku. Specjalnymi gośćmi spotkania będą przedstawiciele firmy Vera Hologramy. Opowiedzą o możliwościach, jakie stwarza zabezpieczanie za pomocą hologramów a także opiszą ich przykładowe zastosowania.

Warsztaty w Warszawie „Podróbki są groźne – naruszenia praw z patentów” to ostatnie spotkanie w tym roku z cyklu warsztatów edukacyjnych „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK - Nie kradnij cudzych pomysłów!, organizowanych przez Fundację JWP w celu propagowania wiedzy o szkodliwości podróbek i konsekwencjach prawnych związanych z naruszeniami praw wyłącznych.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Ilość miejsc ograniczona!

„Naruszenia praw z patentów”

  • -

19 listopada br. Fundacja JWP Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk! organizuje we Wrocławiu warsztaty dla przedsiębiorców z sektora MŚP pt.: „Podróbki są groźne – naruszenia praw z patentów”. Szkolenie poprowadzi Piotr Godlewski, rzecznik patentowy z Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, który doradzi jak chronić innowacyjne pomysły w przedsiębiorstwie, wskaże podobieństwa i różnice pomiędzy wynalazkiem a wzorem użytkowym oraz opowie w skrócie o procedurze zgłoszenia patentu. Problemy z naruszeniami praw z patentów zostaną pokazane za pomocą studium przypadku.  Specjalnymi gośćmi spotkania będą przedstawiciele firmy Vera Hologramy. Opowiedzą o możliwościach, jakie stwarza zabezpieczanie za pomocą hologramów a także opiszą ich przykładowe zastosowania.


Wrocławski warsztat „Podróbki są groźne – naruszenia praw z patentów” jest czwartą częścią cyklu warsztatów edukacyjnych „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK - Nie kradnij cudzych pomysłów!, organizowanych przez Fundację JWP w celu propagowania wiedzy o szkodliwości podróbek i konsekwencjach prawnych związanych z naruszeniami praw wyłącznych. Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w grudniu w Warszawie i również będzie dotyczyło naruszeń patentów.
 

Markowe czy podrobione?

  • -

Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości objęła patronat nad kolejną konferencją organizowaną przez Fundację JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! z cyklu warsztatów edukacyjnych „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK - Nie kradnij cudzych pomysłów!

 

  • -

21 września br. Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! zaprasza przedsiębiorców do Wrocławia na bezpłatne spotkanie szkoleniowe pt. „Markowe czy podrobione? Podróbki i naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych”. Warsztat poprowadzą doświadczeni eksperci z Kancelarii Rzeczników Patentowych JWP. Tematyka spotkania obejmie m. in. naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych, definicję podróbki, metody współpracy z organami celnymi w kwestii ochrony na granicy a także czyny nieuczciwej konkurencji. Wiedzę teoretyczną zilustruje ciekawe studium przypadku.

Szkolenie we Wrocławiu jest częścią cyklu warsztatów edukacyjnych „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK - Nie kradnij cudzych pomysłów!, organizowanych przez Fundację JWP w celu szerzenia wiedzy o szkodliwości podróbek i konsekwencjach prawnych związanych z naruszeniami praw wyłącznych. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w październiku w Warszawie.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Ilość miejsc ograniczona!

 

To już drugie w tym roku spotkanie przedsiębiorców z ekspertami ds. własności intelektualnej w ramach cyklu warsztatów edukacyjnych „ Wygrywaj bez podróbek!- Nie kradnij cudzych pomysłów.” 21 WRZEŚNIA br. zapraszamy na spotkanie do sali konferencyjnej w Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej, gdzie będziemy poruszać aspekty podrobionych znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych. Na spotkaniu chcemy uświadomić przedsiębiorcom, że przed podróbkami można się bronić, można z tym procederem walczyć i dochodzić swoich praw. Cykl spotkań dla przedsiębiorców ma służyć podnoszeniu świadomości dot. szkodliwości podróbek i konsekwencji prawnych związanych z naruszeniami praw wyłącznych. Organizatorem warsztatów jest Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, a wiedzę merytoryczną dostarczają eksperci z: Kancelarii Rzeczników Patentowych JWP.

TEMAT WARSZTATÓW:
„Markowe czy podrobione?- podróbki i naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych”

MIEJSCE SPOTKANIA: Wrocław, Dolnośląska Izba Gospodarcza, ul. Świdnicka 39
DATA I GODZINA: 21 września 2012, godz. 11.00-15.00
DLA KOGO: Mali i średni przedsiębiorcy

PROGRAM SPOTKANIA:

11:00-12:30
•Działania Fundacji JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!
•Znak towarowy i wzór przemysłowy - definicja, rodzaje, klasyfikacja, ochrona terytorialna
•Prawa własności intelektualnej w przedsiębiorstwie – znak towarowy i wzór przemysłowy jako przedmiot obrotu
•Podróbka czy nie? Definicja podrobionych znaków towarowych i naruszeń wzorów przemysłowych
•Zakres uprawnień wynikający z posiadanych praw wyłącznych

12:30-12:45
•Przerwa kawowa

12:50-15:00
•Współpraca z organami celnymi w celu wzmocnienia ochrony praw własności intelektualnej w przedsiębiorstwie. Ochrona na granicy.
•Czyny nieuczciwej konkurencji w świetle ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
•Podróbki i naruszenia pław własności intelektualnej - studium przypadku
•Ochrona cywilnoprawna i karnoprawna w oparciu o prawo ochronne do znaku towarowego

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby spotkanie konferencyjno- szkoleniowe odbyło się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzegamy sobie możliwość częściowych zmian.

Kalendarium

«październik 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
poig
http://parp.gov.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.