Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Treść strony

  • -

 

1. Lektorat z języków obcych (jęz. angielski i jęz. niemiecki) – 4 grupy po 10 osób,  40 uczestników (24 K, 16 M),  4 grupy szkoleniowe po 30 godzin.
Szkolenia językowe podnoszące umiejętność komunikowania się językiem angielskim i/lub niemieckim poprzedzone zostaną testem umiejętności, który określi poziom zaawansowania uczestników i pozwoli stworzyć odpowiednie grupy. Uczestnicy lektoratu po zakończonym szkoleniu otrzymają certyfikat potwierdzający poziom wiedzy i udział w projekcie.

2. Szkolenia podnoszące miękkie kompetencje biznesowe – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników (12 K, 8 M), 2 grupy szkoleniowe po 24 godziny.
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności podnoszących miękkie kompetencje biznesowe takie jak: negocjacje, techniki sprzedaży, marketing. Ponadto  szkolenie ma na celu dostarczenie wiedzy z zakresu sprawnego zarządzania czasem i ryzykiem w projekcie oraz praktycznych wskazówek dotyczących organizacji pracy własnej i współpracowników.  


3. Szkolenia z zakresu podatków – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników (12K, 8M), 2 grupy szkoleniowe  po 48 godzin.
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników szkolenia wiedzy na temat przepisów regulujących zasady powstawania, ustalania oraz wygasania zobowiązań podatkowych oraz obowiązki podatników (podatek dochodowy od osób fizycznych, PIT, CIT, VAT). Celem szkolenia jest również podwyższenie kompetencji uczestników w zakresie wypełniania ksiąg rachunkowych oraz zapoznanie z zasadami dotyczącymi prowadzenia ewidencji podatkowej

4. Szkolenia z zakresu prowadzenia książki przychodów i rozchodów – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników (12 K, 8 M), 2 grupy szkoleniowe po 48 godzin.
Uczestnicy szkolenia zapoznają się z całokształtem zagadnienia wykorzystania księgi przychodów i rozchodów w zakresie rozliczeń publicznoprawnych, zasad ujmowania dokumentów w księdze, ustalania dochodu do opodatkowania.
Szkolenie rozszerzone jest o dodatkowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa w otoczeniu gospodarczym oraz zasady rozliczania projektów ze środków unijnych.

5. Pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania, dotacje oraz zagadnienia z zakresu pomocy publicznej i de minimis – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników (12 K, 8 M), 2 grupy szkoleniowe po 24 godziny.
Szkolenie z zakresu pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania, dotacje oraz zagadnienia z zakresu pomocy publicznej. Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności z zakresu pozyskiwania zewnętrznych  źródeł finansowania (dotacje pożyczki, kredyty). Ponadto osoby przeszkolone zapoznają się z procedurami związanymi z udzielaniem pomocy publicznej. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie pomocy publicznej w programach finansowanych z Funduszy Strukturalnych oraz umiejętności związane z eliminacją zagrożeń zwrotu środków publicznych.

6. Szkolenia z zakresu zamówień publicznych – 3 grupy po 10 osób, 30 uczestników (18 K, 12 M), 3 grupy szkoleniowe po 16 godzin.
Szkolenia z zakresu zamówień publicznych dostarcza wiedzy, która przygotowuje do prawidłowego zorganizowania i przeprowadzenia zamówień publicznych zgodnie z prawem zamówień publicznych w Polsce. Podczas tego szkolenia uczestnicy zapoznają się z systemem zamówień publicznych w Polsce, podmiotowym i przedmiotowym zakresem stosowania znowelizowanej ustawy Prawo zamówień publicznych (PZP) oraz zasadami udzielania zamówień publicznych. Szkolenie przybliża wiedzę z zakresu wartości zamówienia, trybów udzielania zamówień publicznych oraz zamówień podprogowych do 14 tys. euro. Osoby przeszkolone poznają się z zasadami postępowania o zamówienie publiczne w aspektach dla zamawiających i wykonawców.

7. Szkolenia z zakresu prawa (prawo pracy, prawo własności intelektualnej, prawne aspekty działalności spółek kapitałowych, prawo gospodarcze) – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników (12 K, 8 M), 2 grupy szkoleniowe po 48 godzin.
Szkolenia z zakresu prawa w tym: prawo pracy, prawo własności intelektualnej, prawne aspekty działalności spółek kapitałowych, prawo gospodarcze.
Prawo pracy – celem niniejszego szkolenia jest omówienie najważniejszych aspektów prawa pracy oraz przyswojenie podstawowej wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy. Uczestniczy poznają zasady interpretacji przepisów prawnych oraz praktyczne sposoby stosowania prawa pracy. Celem niniejszego szkolenia jest omówienie najważniejszych aspektów prawa pracy oraz przyswojenie podstawowej wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy. Uczestniczy poznają zasady interpretacji przepisów prawnych oraz praktyczne sposoby stosowania prawa pracy.
Prawo własności intelektualnej – uczestnicy szkolenia zdobędą podstawową wiedzę z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym na temat tego co może być przedmiotem ochrony oraz jakie są metody i koszty związane z jej uzyskiwaniem. Uczestnicy dowiedzą się jak chronić swoje aktywa intelektualne, a także jak uchronić się przed długotrwałymi i kosztownymi procesami za naruszenie dóbr intelektualnych.
Prawne aspekty działalności spółek kapitałowych – celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z praktycznymi argumentami pomagającymi w wyborze spółki dla prowadzenia własnej działalności,  nabycie umiejętności przygotowania dokumentów wewnątrz spółkowych,  zapoznanie z optymalnym sposobem realizacji praw i obowiązków korporacyjnych,  nabycie umiejętności, zapoznanie się z zasadami odpowiedzialności cywilnej oraz karnej za działania w spółce.
Prawo gospodarcze – celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z tematyką spółek osobowych i spółek kapitałowych, zasad zakładania i tworzenia spółek, zasad regulujących reprezentowanie spółki, działanie zarządu, wspólników i pełnomocników, objaśnienie treści pełnomocnictw.

8. Szkolenia komputerowe z zakresu obsługo MS Office – 2 grupy po 10 osób, 20 uczestników      (12 K, 8 M). 2 grupy szkoleniowe po 48 godzin.
Na dzisiejszym rynku pracy potwierdzenie umiejętności komputerowych odpowiednim certyfikatem jest rzeczą niezbędną. Kursy pakietu Microsoft Office od lat należą do najczęstszych kursów komputerowych. Pakiet Office jest wykorzystywany w każdej firmie.  Jego składnikami są Excel, Word i PowerPoint. Program Excel to arkusz kalkulacyjny, Word to edytor tekstu a PowerPoint służy do tworzenia prezentacji multimedialnych. Szkolenie to ma na celu przygotowanie do autonomicznej pracy w programach pakietu Office

Kalendarium

«październik 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
poig
http://parp.gov.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.