Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • do aktualności

Treść strony

Europejskie Dni Pracodawcy

Zaproszenie na Europejskie Dni Pracodawcy: Oferta publicznych służb zatrudnienia i partnerów rynku pracy dla pracodawców 

Po raz pierwszy we wszystkich krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego od 4 do 15 kwietnia br. będą zorganizowane Europejskie Dni Pracodawcy. Na Mazowszu przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia spotkają się z pracodawcami 6 kwietnia i przedstawią ofertę urzędów pracy oraz partnerów rynku pracy.

Inicjatorem Europejskich Dni Pracodawcy jest sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie i promocja współpracy między pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia poprzez m.in. podniesienie poziomu wiedzy pracodawców na temat oferowanych usług oraz pomoc pracodawcom w pozyskaniu pracowników.

W ramach Europejskich Dni Pracodawcy, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i Uniwersytet Warszawski organizują seminarium „Usługi urzędów pracy i partnerów rynku pracy dla pracodawców”, podczas którego pracodawcy zapoznają się z ofertą Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Urzędu Pracy m. st. Warszawy, Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pracodawcy uzyskają wskazówki: jak poszukiwać pracowników w kraju i za granicą, jak otrzymać środki na szkolenie pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub bezzwrotną pomoc na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowanie nowych miejsc pracy oraz zatrudnienie stażystów i osób powyżej 50 lat.

Seminarium odbędzie się 6 kwietnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie, w godzinach 11-14.

Europejskie Dni Pracodawcy organizują także filie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach.

– Oferta publicznych służb zatrudnienia i ich usługi dla pracodawców nie są w pełni znane, stąd pomysł, by je zaprezentować – mówi Tomasz Sieradz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. – A możliwości wsparcia są duże i poparte konkretnymi funduszami. Np. w 2016 roku na aktywizację mazowieckiego rynku pracy zostało przeznaczonych ponad 408 mln zł z Funduszu Pracy. Znaczną część tych pieniędzy otrzymają pracodawcy. W tym roku ruszył nowy trzyletni program Praca dla Młodych, w ramach którego pracodawcy mogą ubiegać się o refundację części kosztów zatrudnienia bezrobotnych do 30. roku życia. W skali województwa będzie to około 80 mln zł w 2016 roku, a w kolejnych latach – ponad 240 mln zł. Pracodawcy mogą również skorzystać z pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na podnoszenie kwalifikacji swoich i pracowników. W tym roku na ten cel jest ponad 25 mln zł – wyjaśnia Tomasz Sieradz.

W trakcie trwania seminarium będą czynne stoiska informacyjne: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Urzędu Pracy m. st. Warszawy, Uniwersytetu Warszawskiego i Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Szczegółowe informacje o programie seminarium w Warszawie i zasadach zgłaszania udziału na ulotce i plakacie poniżej oraz pod nr tel. 22 532 22 35/36 i e-mail: k.kawka@wup.mazowsz.pl, m.trendota@wup.mazowsze.pl, a także w filiach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Płocku i Ciechanowie.

Więcej informacji: www.wupwarszawa.praca.gov.pl

Zapraszamy!

« wstecz

Kalendarium

«październik 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
poig
http://parp.gov.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.