Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • Oświata zawodowa

Treść strony

Szkolenie Członków Komisji Egzaminacyjnych pt. „Platforma EWR – elektroniczna wersja platformy do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w projekcie „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle”

W dniach 5 września 2017 r. i 14 listopada 2017 r. w siedzibie Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie, z inicjatywy Członka Zarządu Izby Pana Janusza Zdorta odbyły się szkolenia dla  Członków Komisji Egzaminacyjnych działających przy Izbie.

Szkolenia realizowane były w zakresie działania 2.15 „Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki w zakresie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój”. Instytucją Pośredniczącą dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 jest Ministerstwo Edukacji Narodowej - Departament Funduszy Strukturalnych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego Pani Dyrektor Jolanta Kosakowska – Dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej Związku Rzemiosła, Ekspert w projekcie „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle”, Pan Andrzej Stępnikowski –  Zastępca Dyrektora Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej, Koordynator projektu „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle”, Pan Maciej Danisz – administrator  „Platformy EWR” oraz Pani Beata Półtorak - Dyrektor Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie, zaangażowana w prace projektu ZRP „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle”.

W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu MIRiP Pan Edward Tomasz Połaski – Prezes, Pan Bogdan Czerwiński – Z-ca Prezesa, Pan Janusz Zdort – członek Zarządu, Dyrekcja, Pracownicy Zespołu Oświaty Zawodowe i Samorządu oraz Członkowie Komisji Egzaminacyjnych dla których zostało zorganizowane szkolenie.

Tematem szkolenia była prezentacja internetowej platformy pytań i zadań egzaminacyjnych dla czeladników i mistrzów.

Podczas spotkania odbyła się dyskusja na temat projektu „Nowa jakość egzaminów czeladniczych i mistrzowskich. Była to również okazja do przedstawienia informacji z debaty, która odbyła się w drugim dniu Kongresu Rzemiosła ZRP w dniach 21–22 czerwca 2017 r. na temat szkolnictwa zawodowego. Przedstawiono także sprawozdanie, które odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej w dniu 12 lipca 2017 r. , nt.:

– pracodawca – kluczowy partner w kształceniu zawodowym

– debata kierownictwa MEN z przedstawicielami 

« wstecz

Kalendarium

«styczeń 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.