Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • Współpraca z zagranicą

Treść strony

 

Współpraca międzynarodowa

 

1. Izba jest Partnerem w Projekcie BSR QUICK, współfinansowanym z EFRR w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego. Liderem projektu jest Parlament Hanzeatycki. Projekt zrzesza uczelnie wyższe, izby rzemiosła i inne  instytucje wspierające sektor MSP w Regionie Morza Bałtyckiego. Jego celem jest opracowywanie spójnych strategii w sferze edukacji, socjologii i gospodarki oraz lobbowanie na rzecz ich wdrażania na szczeblu Komisji Europejskiej. W ramach projektu regularnie odbywają się spotkania grup roboczych, realizujących założenia BSR QUICK. Izba uczestniczyła w ostatnim kwartale w spotkaniach w Tallinie, Gdańsku, Hamburgu i na Litwie.

2. W grudniu Izba gościła profesor Kato Shizuko z Uniwersytetu w Tokio. Badaczka chciała poznać historię Izby, zasady jej funkcjonowania oraz strukturę. Pytała także o kondycję sektora MSP na Mazowszu i w Polsce, z naciskiem na okres transformacji ustrojowej. Uzyskane informacje wykorzysta w przygotowywanej właśnie publikacji naukowej, dotyczącej dynamiki rozwoju MSP w Środkowo-Wschodniej Europie i Rosji.

3. W lutym Izba gościła reprezentantkę Rady Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC). W trakcie rozmów omówiono możliwe kierunki współpracy: wymianę informacji o inicjatywach obu instytucji w Internecie, wspólną organizację warsztatów dla przedsiębiorców, wystawiennictwo podczas nadchodzącego Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego. W wyniku spotkania kilku przedsiębiorców zachęconych przez Izbę skorzystało z oferty HKTDC i wystawiało się podczas targów w Hongkongu. Otrzymali oni refundację za nocleg na czas targów, a także karnet wstępu do zamkniętych stref targów.

4. W marcu Izba gościła studentów z Uniwersytetu w Wiedniu. W ramach wizyty w Polsce odwiedzili oni szereg firm i instytucji, aby poznać specyfikę polskiej gospodarki. W MIRiP dowiedzieli się o możliwościach pozyskiwania funduszy na własną działalność gospodarczą oraz poznali kondycję sektora MSP na Mazowszu i w Polsce. Opiekunowie grupy wyrazili chęć podobnego spotkania w przyszłym roku. Jednocześnie jako reprezentanci Uniwersytetu zgłosili chęć współpracy przy projektach z komponentem międzynarodowym, jeśli pojawią się konkursy zgodne z profilem obu instytucji.

 

Współpraca z zagranicą

Kalendarium

«październik 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
poig
http://parp.gov.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.