Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

Treść strony

POLSKA - ROSJA, PERSPEKTYWY WSPÓŁPRACY


10 października w siedzibie Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone polsko-rosyjskim stosunkom gospodarczym oraz możliwościom inwestycyjnym polskich firm na terenie Rosji.


- Rosja to wielki i poważny partner. Mamy z nią wspólne słowiańskie korzenie i historię wielowiekowego sąsiedztwa. Cieszy fakt, że nasze wzajemne stosunki gospodarcze rozwijają się tak dynamicznie. Samorząd Województwa Mazowieckiego nie jest, co prawda, pośrednikiem w zawieraniu umów gospodarczych, ale przeciera szlaki dla potencjalnych inwestorów, zainteresowanych współpracą z Rosją – powiedział w czasie spotkania marszałek Adam Struzik.

  • Marszałek Adam Struzik wręczył nagrody Euroleader 2005

Polskie stosunki gospodarcze z Rosją można uznać za bardzo dobre. Świadczyć może o tym, z roku na rok rosnąca, wymiana gospodarcza pomiędzy obydwoma krajami. W stosunku do roku 2002 polski eksport do Rosji wzrósł o 88%. W tym roku spodziewana wartość eksportu towarów do naszego wschodniego sąsiada może wynieść 4 mld dolarów. Jak zaznaczył Radca ds. handlowych Ambasady RP w Moskwie – Aleksander Milota, wśród najsilniejszych polskich produktów eksportowych są: farmaceutyki, kosmetyki, owoce i warzywa oraz meble drewniane.

  • Spotkanie prowadził Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Leszek Janowski

W trakcie uroczystości marszałek Adam Struzik wręczył wyróżnienia laureatom szóstej edycji Europejskiego Konkursu Promocyjnego – EUROLEADER 2005. Celem konkursu jest promocja firm, których konkurencyjność, jakość produktów i kreatywność dorównuje standardom europejskim. Wśród nagrodzonych przedsiębiorstw znalazło się 8 firm z Mazowsza: ZPT w Warszawie, INTER CARS, MATRIX.PL S.A., SKARBIEC TFI, GM RECORDS, „RUCH” S.A., OSM w Sokołowie Podlaskim, PP-H „Alpex” – Belsk Duży. Znakomity wynik firm z Mazowsza plasuje województwo mazowieckie na pierwszym miejscu pod względem liczby laureatów konkursu.

W spotkaniu wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Radca Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – Siergiej Filin, Rzecznik Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – Władimir Wybornow, Zastępca Przedstawiciela Handlowego Rosji w Polsce – Wiktor Fomiczew, Radca ds. handlowych Ambasady RP w Moskwie – Aleksander Milota, II Sekretarz Ambasady RP w Moskwie – Marek Reszuta oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Międzynarodowej Współpracy Dwustronnej w Ministerstwie Gospodarki i Pracy – Elżbieta Bodio. Organizatorem spotkania była Rada ds. Przedsiębiorczości, działająca przy Marszałku Województwa Mazowieckiego.

  • Przedstawiciele dyplomacji rosyjskiej, trzeci z prawej radca Ambasady Federacji Rosyjskiej Siergiej Filin

f


Kalendarium

«sierpień 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

poig
http://parp.gov.pl
-
http://ec.europa.eu/

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.