Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE

Treść strony

 

Rynek czeka na kreatywnych artystów

 

  • -

Rynek czeka na kreatywnych artystów

Olga Werbeniec, kaletnik artysta, prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów

Wiele klientek ceni markę Volga. Ile torebek jest pani w stanie zaprojektować i wykonać w ciągu miesiąca?

Ok. czterech – pięciu. To zależy od stopnia trudności zamówienia. Ale nie tylko kobiety są klientkami. Przychodzą panowie, którzy zamawiają torebkę dla swojej ukochanej. Sami tez chcą mięć oryginalne etui na laptopa czy elegancki portfel lub teczkę. Ponadto firmy I korporacje zamawiają u mnie skórzane gadżety na prezenty dla klientów. Zajmuje sie nie tylko projektowaniem i szyciem galanterii skórzanej, ale tez naprawiam, odnawiam i konserwuje luksusowe przedmioty ze skóry, także te zabytkowe, np. rekwizyty do filmu, teatru i telewizji oraz repliki skórzanych przedmiotów historycznych.

więcej

 

By uczeń spotkał się z mistrzem

 

  • -

 

W ostatnich latach odnotowuje sie wyraźny wzrost zapotrzebowania na kadrę z wykształceniem zawodowym. Wśród zawodów, w których odczuwalny jest brak wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, istotna grupę stanowią zawody rzemieślnicze.
Nie ma chętnych do nauki. Taka sytuacja może spowodować, ze zawody rzemiosła artystycznego wkrótce znikną. By temu zapobiec, Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów wraz z m.st. Warszawa stworzyli bezpłatny program szkoleń dla zainteresowanych tego typu praca „Faber – rzemiosło motorem tworzenia zawodów kreatywnych”.

 

więcej

Dawne, unikatowe metody
 

Pojecie rzemiosła kojarzy sie dziś z wymierającymi zawodami, z zapomnianymi warsztatami. Tymczasem dobry rzemieślnik może znaleźć sobie miejsce na rynku i świetnie funkcjonować.

  • -

 

Wydawać by sie mogło, ze rzemieślnicy nie maja w dzisiejszych czasach szans przetrwania i rozwoju swoich firm. Tymczasem jest zapotrzebowanie na wyroby tzw. niszowe, małoseryjne i na zamówienie. Klienci coraz częściej poszukują oryginalnych i solidnych produktów, które będą służyć przez lata. Niestety za kilkanaście lat może być problem ze znalezieniem fachowca, który je wykona, nie ma bowiem chętnych do nauki zawodów rzemieślniczych.

więcej

Kalendarium

«styczeń 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/proo/
poig

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.