Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

  • Start
  • POKL
  • INBETS BSR.|“Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”

Treść strony

  • IBSR_logo_EUflag_1000px
  • inbets logo

Projekt INBETS BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

english version

Projekt INBETS BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

Sukcesja jest jednym z najbardziej istotnych zagadnień w firmach rodzinnych. Małe i średnie przedsiębiorstwa są w większości długoterminowo zarządzane przez właścicieli, którzy w chwili przejścia na emeryturę nie przenoszą działalności na kolejne pokolenie, co niesie za sobą ryzyko  utraty wiedzy i miejsc pracy.

W planowaniu sukcesji  ważnym aspektem jest przekazanie następnym pokoleniom własności oraz umiejętności do zarządzania przedsiębiorstwem, tak aby zapewnić kontynuację i dalszy rozwój rodzinnego, wielopokoleniowego biznesu zgodnie z jego założeniami. Założenia projektu są poświęcone problemowi sukcesji w środowisku MSP, a działania projektowe skupiają się na badaniu, wzmocnieniu i wypracowaniu innowacyjnych modeli transferów biznesowych w MSP w regionie Morza Bałtyckiego. Wypracowane narzędzia mają ułatwić przenoszenie działalności w środowisku MSP, zapewniających ich powszechną dostępność i wdrażanie w przedsiębiorstwach.

Projekt skupia się na 4 głównych celach:

  • Wzmocnienie zdolności instytucjonalnych istniejących instytucji promujących MŚP w zakresie trwałej promocji transferów przedsiębiorstw w 9 krajach BSR.
  • Lepsze poparcie dla transferów biznesowych dla MŚP przez politykę i administrację oraz łatwiejsze finansowanie
  • Zrównoważone umiejętności przedsiębiorczości, podnoszenie kwalifikacji przedsiębiorczych i zwiększanie liczby kandydatów chętnych do przejęcia przedsiębiorstw
  • Promowanie transferów biznesowych podczas realizacji projektu i zapewnienie trwałej kontynuacji wdrażanych środków na szeroką skalę we wszystkich krajach BSR.

Jest to projekt innowacyjny, gdyż większość projektów i działań koncentruje się obecnie na tworzeniu nowych firm, a wyzwania związane z utrzymaniem i kontynuacją działalności firm po zmianie właściciela nie są promowane
oraz uwzględniane w dotacjach.

Zmiana podejścia, większa wiedza i świadomość z zakresu przeprowadzenia udanego transferu w przedsiębiorstwie to jeden z celów tego projektu.

Liderem projektu jest Baltic Sea Academy z Hamburga, a Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie  jest jednym z partnerów projektu. Pozostałymi partnerami w projekcie są uniwersytety oraz organizacje z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji, Danii, Niemiec i Rosji.

Jeżeli chcesz zasięgnąć szczegółowych informacji dotyczących projektu, napisz do nas na adres e-mail: sekretariat@mirip.org.pl                                  

Projekt realizowany w ramach programu:  Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic). Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 2.464.270,00 EURO.

Wartość dofinansowania w ramach projektu dla Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: 117.351 EURO

english version

Kalendarium

«styczeń 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/proo/
poig

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.