Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Nawigacja

Treść strony

ZJAZD DELEGATÓW – KONGRES

 

Zjazd Delegatów Izby jest najwyższym organem Izby. Delegatami na Zjazd są wybrani członkowie organizacji zrzeszonych w Izbie. Do właściwości Zjazdu należy m.in.: uchwalanie statutu i jego zmian, wybieranie i odwoływanie Prezesa Izby, członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego, wybór delegatów na Kongres Rzemiosła Polskiego a także uchwalanie rocznego planu działalności i planu finansowego Izby, rozpatrywanie sprawozdań z ich wykonanania, udzielania absolutorium Prezesowi i członkom Zarządu, rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu, ustalanie zasad naliczania składek na wykonanie zadań Izby.

Zjazd zwoływany jest każdego roku. Zjazd o charakterze sprawozdawczo-wyborczym przyjmuje nazwę KONGRES i zwoływany jest  co cztery lata.


 

ZARZĄD MAZOWIECKIEJ IZBY

 

Zarząd kieruje bezpośrednio działalnością Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w zakresie określonym w statucie Izby, a także organizuje wykonanie zadań Izby poprzez podejmowanie wszelkich czynności nie zastrzeżonych w ustawie o rzemiośle oraz statucie, które należą do właściwości innych organów Izby Zarząd składa się z 8 osób: Prezesa Zarządu Izby, trzech Vice Prezesów oraz członków Zarządu. 

Biuro Zarządu

Sekretariat: (22) 838-03-51, fax. (22) 838-35-53


 

KOMISJA REWIZYJNA

Komisja Rewizyjna składa się z 3 osób: Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Vice Przewodniczącego oraz członka Komisji. Do zakresu działania Komisji Rewizyjnej należy m.in.: kontrola realizowanych przez Zarząd uchwal Zjazdu, kontrola działalności Izby, a w szczególności okresowe badanie dokumentów finansowych, bilansów rocznych, wykonywanych zadań statutowych, składanie sprawozdań z działalności Komisji oraz sprawozdań finansowych na Zjazd Delegatów. Kadencja członków Komisji Rewizyjnej trwa 4 lata.


Przewodniczący - Edmund Osmański

Zastępca Przewodniczącego - Zygmunt Wypych

Członek komisji - Bogdan Krawczyk

 

ODWOŁAWCZY  SĄD RZEMIEŚLNICZY

Odwoławczy Sąd Rzemieślniczy składa się z 7 członków wybranych przez Zjazd Delegatów. Kadencja członków Sądu trwa 4 lata.
Odwoławczy Sąd Rzemieślniczy zajmuje się rozpatrywaniem odwołań od orzeczeń i postanowień sądów cechowych.

Członkowie Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości:

Przewodnicząca - Jaga Rey

Zastępca Przewodniczącej - Grzegorz Dziedzic

Członkowie:

  1. Stanisław Chodyna
  2. Zenon Łukaszuk
  3. Piotr Smażyński
  4. Ryszard Terlikowski
  5. Krzysztof  Witowski

Kalendarium

«styczeń 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Dane kontaktowe

Mazowiecka Izba
Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Smocza 27, 01-048 Warszawa
tel. +48 22 838 32 17
www.iso-warszawa.com.pl

Reklama

https://niw.gov.pl/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/polski-inkubator-rzemiosla/
https://niw.gov.pl/nasze-programy/proo/
poig

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.