Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 to prawie osiem miliardów euro. Środki zostaną przeznaczone na badania, rozwój i innowacje!

W drugim posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki - które odbyło się 1 lutego br. – Związek Rzemiosła Polskiego i Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentował Prezes Zarządu MIRiP Zdzisław Siwiński.

Adresatami programu będą między innymi przedsiębiorcy - co powinno zainteresować wszystkich członków naszej izby. Pierwsze konkursy zostaną ogłoszone już w I kwartale. Podczas drugiego posiedzenia komitetu podjęto uchwały dotyczące kryteriów na podstawie, których będą oceniane projekty.

Środki mają się przyczynić do zwiększenia potencjału polskich firm w obszarze badań, innowacji i wykorzystania zaawansowanych technologii, a także do przyspieszenia transformacji cyfrowej. Warto zaznaczyć, że program został zaakceptowany przez Komisję Europejską i do Polski już trafiły pierwsze zaliczki na jego realizację.

Wstecz

baner toplayer
baner z nowym numerem konta