Konkurs Anioły Rzemiosła

 

Dzień dobry,

Szanowni Państwo, 

jeszcze raz przypominam o ogłoszonym jakiś czas temu konkursie Anioły /Rzemiosła. Poniżej więcej szczegółów:

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Konkursie Anioły Rzemiosła. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Rzemiosła Polskiego.

 

Anioły Rzemiosła to  ważna inicjatywa, która wspiera utalentowanych polskich twórców rękodzieła artystycznego w Polsce. Celem Konkursu jest ufundowanie trzem najbardziej utalentowanym artystom rocznego stypendium na dalszą edukację i rozwój.

 

Konkurs Anioły Rzemiosła przyznaje nagrody w trzech kategoriach:

  1. Haft, koronkarstwo, szydełkowanie.
  2. Złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria.
  3. Ceramika artystyczna.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Link do formularza: https://www.aniolyrzemiosla.eu/formularz-zgloszeniowy 

 

Trzech Laureatów otrzyma roczne stypendium na rozwój kariery oraz edukację - w wysokości 60 tysięcy złotych dla każdego z twórców. Stypendia dla artystów wręczone zostaną na Gali w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie dnia 16 listopada 2023 roku. Kapituła Jury Konkursu z nadesłanych zgłoszeń wyłoni 15 prac artystów, które zostaną zaprezentowane w tym dniu na wystawie w Łazienkach Królewskich.

 

W Jury Konkursu zasiadają wybitne osoby ze świata kultury oraz artyści: Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich Marianna Otmianowska, malarz Stanisław Baj, uznany plakacista Rafał Olbiński, rzeźbiarz Tomasz Górnicki, fotograf Robert Wolański.

 

Zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie. Więcej informacji na stronie: www.aniolyrzemiosla.eu

Wstecz